Jdi na obsah Jdi na menu
 


Z ČINNOSTI OSZP

 

Z činnosti Občanského sdružení zdravotně postižených
 
Občanské sdružení zdravotně postižených v Poříčí nad Sázavou má celkem 94 členů. Vždy 1x za rok se členové scházejí na výroční schůzi, kde zhodnotí činnost celé organizace. Výbor v počtu 7 lidí se schází pravidelně měsíčně a své úkoly a informace přenášejí dále členům. Toto se týká jak výběru členských příspěvků tak  i   projednání   PETICE na podporu jednání poslanců, kterou podepisovali členové v měsíci září - říjnu. To protestovali proti snížení příspěvků na péči 1. Stupně a proti zrušení dalších sociálních příspěvků.
Je potěšitelná účast o ty členy, kteří v daném roce oslavují životní jubileum, že je navštíví člen výboru s dárkovým balíčkem a blahopřáním. Letos  to představuje návštěvu 26 členů. V  kulturně   turistické činnosti se uspořádaly výlety do Třeboně, Červené Lhoty, Pražských zahrad, dále jsme navštívili Klášter Sázava,Tábor a Sezimovo Ústí.
Začátkem roku se jelo do Benešova na divadelní hru “Vyhazovači „ a nyní se zase pojede do divadla Na Fidlovačce na  hru „Jeptišky“.
Od  Okresního  výboru  svazu zdravotně postižených se dostávají nabídky na rekondiční-ozdravné pobyty u nás a občas i v zahraničí. Hezké zážitky si odnesli někteří členové z Velkého Meděru, Deštné v Orl. horách, Luhačovic či z Chorvatska.A to se ještě nevyužily všechny nabídky.
                Je to dost akcí, které výbor  zajišťuje ,   ovšem v současné době jsou finanční prostředky hodně malé. Příspěvky, které se v minulých letech od Obecních úřadů dostávaly  se význačně ztenčily nebo nejsou vůbec!!! A výdělek členů vlastními silami sběrem jako dříve není vzhledem k věkovému průměru možný. Lze jen doufat, že v budoucnu se to zlepší.
                OSZP v naší obci zajišťuje nejen pomoc či poradenství ve zdravotní oblasti, ale je i významnou kulturní složkou.
                                                                             
Boh. Nádvorníková